Deze folder is bedoeld voor ouders/ grootouders en hun naasten die geconfronteerd zijn met een diagnose van ongeneeslijke aard. De toekomst is voor u en uw dierbaren onzeker en onvoorspelbaar geworden.
Adviezen- Vertel eerlijk aan kinderen wat de dokter u verteld heeft, want kinderen zullen hoe dan ook merken dat de situatie anders is dan voorheen. Voorkom dat kinderen hun eigen gedachten hierover vormen. Fantasie van kinderen is vaak erger dan de werkelijkheid!
- Kies voor het gesprek een moment waarop u zich in staat voelt om de informatie op een rustige manier aan uw (klein) kinderen over te brengen in een rustige/ vertrouwde omgeving.
- Geef uw (klein) kinderen op hun eigen niveau informatie over wat er gaande is, maar waak ervoor om niet teveel informatie ineens te geven.
- Loop niet te ver op de zaken vooruit. Breng informatie stap voor stap over. Kinderen leven in het moment en kunnen moeilijk de toekomst overzien.
- Ieder kind reageert verschillend op informatie. De een is stil… de ander wordt boos… Laat deze gevoelens er zijn. Geef uw kind hierin vertrouwen en geborgenheid.
- Geef kinderen de ruimte om zelf met vragen te komen en geef eerlijk antwoord.
Er zijn verschillende zeer bruikbare boeken en websites die u samen met uw (klein) kinderen kunnen ondersteunen binnen dit proces. Vraag gerust aan uw begeleidende verpleegkundige van het palliatief team of dagbehandeling interne geneeskunde (als u daar onder behandeling bent) wat geschikt voor uw (klein) kinderen is.
BegeleidingIndien u zich als (groot)ouder zorgen maakt over uw (klein) kind m.b.t. omgang ziekte van u dan willen we u graag binnen het SKB helpen met zoeken naar de juiste begeleiding/ ondersteuning van uw (klein) kind. Dit doen we in samenwerking met het palliatief advies team, medisch maatschappelijk werk, dagbehandeling interne geneeskunde en evt. orthopedagogiek.